טיפול בבן משפחה בעולם דיגיטלי 
בואו להכיר וללמוד תחום חדש ונדרש של 'מטפל דיגיטלי' ובכך לשפר את הטיפול והסיוע שאתם מעניקים ליקרכם המבוגר או המוגבל.

איך משלבים בין טכנולוגיה לבין טיפול ביקירכם ...?, מיזם ממואפ מציע הדרכה לבני משפחה Caregivers המעוניינים לעזור ולסייע ליקיריהם המתקשים בהתארגנות ובהתנהלות לאורך היום ובביצוע מטלות ועיסוקים שגרתיים הדרכה מרתקת ומועילה שתלמד אותם להיות 'מטפלים דיגיטליים' ולהשתמש ביעילות (ואפילו בהנאה) במסך החכם של ממואפ. כידוע הטיפול של בני משפחה נמצא בתוך שינוי פרדיגמטי, במיוחד בימי הקורונה, בהתאם למהפכה הדיגיטלית שמשפיעה על כל תחום בחיינו. כיוון שלצערנו טיפול מקצועי הולם אינו נגיש לכל אדם, נולד צורך דחוף למדי בפתרונות דיגיטליים זמינים, בעלי תפוצה רחבה, חווית משתמש נוחה ויעילות מוכחת שאותם בני משפחה יכולים לנצל בטיפול ביקיריהם. מטיפולים פסיכולוגיים בווידאו ועד אפליקציות לחשיבה חיובית, הטכנולוגיה חודרת לכל רכיב של הטיפול, אפילו לתחומים פרא רפואיים כדוגמת הטיפול של בני משפחה ביקיריהם שממואפ היא החלוצה בתחום מתפתח זה - TeleCare.

מסכים מסוגים שונים (טלוויזיה, טאבלט, סמארטפון) שנמצאים כיום אצל מרבית בני העולם המערבי, מהווים אופק מבטיח בתחום שירותי הטיפול הפרה רפואי, למעשה, אמצעי התקשורת של שלושת העשורים האחרונים פתחו אפשרויות חדשות של טיפול וסיוע מרחוק, בזמינות חסרת תקדים, בלי תלות במרחק הגאוגרפי בין המטפל למטופל, ואפילו בהיעדר מטפל ברציפות (למשל באמצעות תזכורות ופעילויות המוזנות מראש), חלק מהאפשרויות הללו הוכחו מחקרית כיעילות.

התפשטות נגיף הקורונה מצריכה מכולנו להתכוונן מחדש למציאות החדשה של חיינו וחיי יקירינו בהם אנו מטפלים. ההווה כולל הרחקה חברתית ובידוד, והעתיד עדיין אינו ברור ועשוי לעורר חרדה רבה. בני משפחה מטפלים רבים עברו בסיוע ממואפ לטיפול מסייע ורציף מרחוק, באמצעות המסך החכם של ממואפ, כולל ביקורי בית וירטואליים וביצוע שיחות וידאו רבות גם לטובת מעקב בריאותי. טיפול מרחוק או טיפול אונליין מציב אתגרים וסוגיות חדשות, אבל הוא גם דרך טובה ויעילה להתמודד עם המצב ולהמשיך להציע טיפול וסיוע מיטבי לבן משפחה מבוגר או מוגבל.

ממואפ מפתחת סדרה של 'סייענים דיגיטליים אוטונומיים' עם טכנולוגיות מקצרות מרחק עם נוכחות וירטואלית, החל מאביזר זיכרון לאנשים בדמנציה וירידה קוגניטיבית, ועד למערכת טיפולית משולבת מולטימדיה ושיחות וידאו ללא מגע יד, לאנשים בתפקוד נמוך בשל זקנה, מחלה או גנטיקה.




טיפול דיגיטלי image