במהלך העשור האחרון גילה פרופ' אלי ורטמן שבעזרת זיהוי כל המרכיבים הקוגניטיביים וההתנהגותיים הפעילים בחולי דמנציה ומצבי פרה-דמנציה, וכן אבחנת כל הגורמים הרפואיים שיכולים לתרום לכך ואשר שכיחותם גבוהה בגיל השלישי - ברוב המקרים ניתן להאט או לייצב אצל מטופלים מבוגרים את תסמיני הדמנציה, פרה דמנציה, אלצהיימר, ולהציע להם שיפור במצבם. בעוד שדמנציה בקשיש נתפסת כחלק טבעי של תהליך הזדקנות חסר מרפא שאינו יכול להשתפר, פועלת המרפאה לפתיחת אופק חדש ע"י אבחנה מדויקת וטיפול אישי, כולל ומקיף.

שיטת אבחון משנה חיים
השיטה שפיתח פרופ' ורטמן מתבססת על הערכה נוירו-פסיכו-גריאטרית אינטנסיבית, טיפול ומניעה
(INETAP (Prevention and Treatment, Evaluation geriatric-psycho-Neuro Intensive. שיטת עבודה זו ממורכזת מטופל (patient centered) הן בזיהוי מירב הגורמים הניתנים לשיפור והן בקביעת תוכנית טיפול מקיפה, במטרה לשפר את איכות החיים של המטופל ומשפחתו. תוך פיתוח פתרון דיגיטלי מתקדם המלווה את הצוות בעת אבחון וטיפול באלצהיימר ודמנציה, בעזרת שימוש במדע נתונים וניסיון מצטבר במרפאה.

לאחר יישום שיטת INETAP בהצלחה בעשור האחרון על כ-4,000 מטופלים, גילה פרופ' ורטמן שלרובם יש תופעות ומצבים רפואיים פעילים רבים המשפיעים על המוח וניתנים לטיפול.

פרופסור אלי ורטמן, מנהל המרפאה הינו נוירולוג בכיר, נוירולוגיה התנהגותית וקוגניטיבית, נוירולוגיה גריאטרית. מרצה בביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה עין כרם, ומרצה במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית. שיטת INETAP מפחיתה את עלויות הטיפול השוטף באופן משמעותי ומשחררת את בני המשפחה ממתן טיפול אינטנסיבי ליקירם. פרופ' ורטמן וצִוותו רוצים לאפשר לעוד אלפי מבוגרים ליהנות מטיפול המבוסס על שיטת האבחון המדוייק שמשנה חיים.

קישור לאתר מרפאות מרחבים    |   קישור להרצאה מקצועית, פרופ' אלי ורטמן   |   קישור להרצאה נוספת בנושא MCI