עמותת עמדא מתרכזת במתן מידע, שיפור איכות חיים ויצירת מסגרות תמיכה עבור אנשים עם דמנציה ואלצהיימר, בני משפחותיהם והמטפלים הזרים.

עמותת עמדא נוסדה בשנת 1988 על-ידי בני משפחה של חולים. עמותה מפעילה קבוצות תמיכה לבני משפחה של חולים, טיפול פרטני, תכנית מתנדבים ארצית להפעלת חולים בבתיהם באמצעות ערכת "קשרים וכישורים" וכן פרויקטים שונים בתחומי האומניות: שימוש במוזיקה, סיורים במוזיאונים ועוד. מספרם של חולי דמנציה ואלצהיימר בישראל מוערך בכ-150 אלף. רוב החולים מטופלים על-ידי משפחותיהם, במסגרת הקהילה. בשל אופייה המיוחד של המחלה היא מטילה מעמסה פיסית, נפשית וכלכלית כבדה על המשפחה כולה. עמותת "עמדא" קמה כדי לאגד את משפחות החולים ולהקל על מצוקתן. העמותה מקיימת פעילות רבה ומגוונת בכל אזורי הארץ, מפגשים והרצאות אותם ניתן למצוא בקישור הבא.

קישור לאתר עמותת עמדא

עמותת עמדא בראשות המנכלי"ת ד"ר נתי בלום ביחד עם מיזם ממואפ השיקו ביולי 2021 תכנית ניו-מדיה חדשה המאפשרת לבני משפחה לרכוש את מערכת ממואפ ולקבל מעמותת עמדא הדרכה ותכנית אישית עבור יקירם החי עם דמנציה ובכך לסייע לו בשגרת יומו ולשפר את איכות חייו. המשפחה מקבלת מיזם ממואפ את ערכת הניו-מדיה הכוללת תוכנת עדכון עבורם ומסך חכם אותו מתקינים בביתו של האדם החי עם דמנציה וכל התכנים והמידע הראשוני המוצג במסך הם פרי הייעוץ והחשיבה של צוות עמותת עמדא בליווי אנשי המקצוע של מיזם ממואפ.

לרשות בני המשפחה עומד קו חם 8889*

קישור לאתר עמותת עמדא
קישור לעמוד הפייסבוק של עמותת עמדא
09-793-4249
a-meyda@alz-emda.org.il
עמותת עמדא image