המלצות


איילת, קריית מוצקין:

ממואפ מציל את ההורים שלנו ואותנו בימים רגילים ובימים פחות רגילים, בכל מצב!

איילת, קריית מוצקין

כרמלה ברק, חולון:

מומלץ ביותר, למען איכות החיים של הסובלים מדמנציה. אין לתאר כיצד השתפרו החיים של אמי באמצעות ממואפ.

כרמלה ברק, חולון

סיגלית, ראשון לציון:

ממליצה בחום! מערכת ממואפ מותקנת אצל אמי תקופה ארוכה ויעילה גם בתקשורת מול המטפלות. המערכת משמשת אותנו בעיקר לצורך העברת מסרים והנחיות לאמי ולמטפלת ובכל שעות היום . גם שאמי הלכה לישון הייתי יכולה לעדכן את התוכן במערכת ולא היה צורך להיזכר להתקשר אליה כשהיא מתעוררת. בין היתר מערכת ממואפ אפשרה לעדכן שעות שבהם היא היתה צריכה לקחת תרופות ומתזכרת אותה בזמנים שהגדרתי. בנוסף אמי אהבה לצפות בתמונות של הנכדות שיכולתי לטעון למערכת מרחוק ולהרגיש מעודכנת.

סיגלית, ראשון לציון

ד"ר דנה פאר:

דמנציה לרוב אינה בין המחלות או המגבלות שעולות בדעתנו בהקשר של "אנשים עם מוגבלות". דמנציה היא לרוב מחלה בגיל הזקנה וביטוייה מופיעים כקשיים קוגניטיביים והתנהגותיים זמן רב לפני הופעת מגבלה פיזית. אחד החסמים החברתיים בהקשר של דמנציה הן תפיסות גילניות: רבים סבורים בטעות שאדם זקן הוא "סנילי" וירידה קוגניטיבית היא חלק טבעי מתהליך ההזדקנות. דמנציה היא מחלה מבודדת. לעתים קרובות האדם עם דמנציה יבחר לשהות בבית ולהימנע מהתמודדות עם מצבים חברתיים מורכבים, בין אם מפאת חרדה העולה עם היציאה מהבית ובין אם מפאת מבוכה וניסיון להסתיר את קשייו. ככל שהמחלה מתקדמת, האדם עם דמנציה זקוק ליותר ויותר עזרה בתפקודי היום יום. חלק מעזרה זו ניתן לעשות ע"י הנחיות או תזכורות מתוזמנות היטב כדי לעודד ולדרבן אותו לבצע פעילויות תפקודיות שונות. ממואפ היא מערכת (שיטה+מסך+אפליקציה) המאפשרת לאדם עם דמנציה להמשיך לבצע תפקודים שונים בהיותו בביתו, לשמור על אוטונומיה לאורך זמן ומצמצמת את הישענותו על עזרה של מטפל/ת. במקביל ממואפ מאפשרת לאדם עם דמנציה להמשיך ולהיות בקשר עם בני משפחה ומכרים, גם באופן וירטואלי, ומצליחה לעקוף את האתגר בהפעלת אמצעי טכנולוגי (תפעול שקשה לאדם עם דמנציה ללמוד). כך שממואפ למעשה תורמת לצמצום בדידותו של אדם עם דמנציה, ומנגישה את העולם החברתי שמחוץ לביתו באופן שמתאים להשתתפות שלו. ד"ר דנה פאר, 052-8423238 www.gvurot.co.il

ד"ר דנה פאר

אסתי, רעננה:

כשאבא שלי קם בבוקר, דבר ראשון שהוא עושה זה מסתכל על מסך MemoApp ורואה את סדר היום. הדבר מקנה לו ולנו בטחון ושקט יחסי (עד כמה שניתן במצב הנוכחי). הקלות גם של תפעול מערכת MemoApp מוסיפה על חוויית השימוש ותורמת לה רבות. בהזדמנות זו אנחנו מבקשים להודות לצוות ממואפ על השרותיות, הסבלנות, הקשב, הנכונות ובעיקר על היוזמה המבורכת. במחלת האלצהיימר הנטל המשפחתי הוא כבד וללא ספק המערכת מצליחה לתרום כאן לכולנו.

אסתי, רעננה

טל-יה קנדי, חיפה:

עשיתי היום לאמא מתנה והיא מאוד שמחה ומאושרת. זהו השקיפות "על הקיר" כלומר על המסך, היא רואה מה סדר היום שלה. מומלץ מאוד תודה רבה אסנת על ההמצאה הכבירה הזאת...

טל-יה קנדי, חיפה

דבי, תל אביב:

מניסיון אישי של שנתיים - 'ממואפ' היא תוספת חשובה ביותר בכל בית בו מתגורר אדם עם תסמונת דמנציה, ותוספת חשובה ביותר למטפלים בו !

דבי, תל אביב

אלה, כפר סבא:

אני רוצה לספר לכם שאמא שלי, טוני מברכת את השיטה ואת מסך ממואפ כל יום. יום אחד היא אמרה לי... "המסך הזה מציל את החיים שלי". אמא משתתפת בהרבה פעילויות ואירועים והמסך מאפשר לה לזכור את הפעילויות בהם היא רוצה להשתתף ולהגיע אליהם – היות והיא קוראת בכל פעם את סדר היום והדברים שהיא רוצה וצריכה לעשות, היא גם זוכרת בערב הרבה מהדברים שהיא עשתה וזה גורם לה קורת רוח. תבורכו על היוזמה, הביצוע והתמיכה.

אלה, כפר סבא

עינת, נס ציונה:

אני ממליצה על מסך 'ממואפ' שמאוד עוזר להורים שלי לזכור את סדר הפעילות במשך היום. ההודעות מורידות מהם את הלחץ מהיומיום. הקשר עם ההורים התחזק בעקבות התקנת מסך 'ממואפ' וכל האחים נמצאים איתם בקשר קבוע גם דרך המסך. מבחינתי הצלחת מסך 'ממואפ' הגיעה בעקבות האפשרות של אבא שלי שהוא כבד ראיה לקרוא את הכתוב במסך באמצעות המשקפיים המיוחדים שיש ברשותו. בעקבות ההצלחה של אבא שלי לקרוא את הכתוב במסך, ירד מאמא שלי מטל גדול בטיפול בבעלה ובקריאה ובהתנהלות היומיומית.

עינת, נס ציונה

אסתי, עו"סית גריאטרית:

השיטה והמערכת מקדמת נושאים לשיחה, משלבת קטעים חוויתיים של ראיה, ומאפשרת קשר בין חושי חוויתי והיסטורי.

אסתי, עו"סית גריאטרית

דניאלה, המכללה האקדמית עמק יזרעאל:

המסך הזה מהווה מעין מגדלור, משהו שנותן כיוון לאנשים שנמצאים באיזו חשכה, אנשים שהאוריינטציה שלהם בסביבה הופכת להיות מטושטשת. מסך מואר שכתובים עליו כיוונים, של עשייה ורגש, משהו שמאיר כל הזמן ואפשר להסתכל עליו כשמאבדים כיוון. הטכנולוגיה שלכם מתאימה לאנשים עם דמנציה בשלב התחלתי עד בינוני. אני גם חושבת שהטכנולוגיה הזו היא עתידנית במובן זה שהיא תתאים עוד יותר בעתיד, כאשר האנשים של ימינו, כל חייהם עבדו עם אפליקציות יזדקנו. אשמח לתרום להצלחת המיזם.

דניאלה, המכללה האקדמית עמק יזרעאל

משה, תל אביב:

ברצוני להביע תודה והערכה על פיתוח ויישום מערכת ממואפ ששינתה לטובה את התפקוד היומיומי בבית. אני מביע את התודה גם בשמה של אשתי, שלצערי אינה מודעת לשינוי ולהקלה הרבה שמעניק לה היישום שלכם. הפעולה הראשונה שלה בצאתה מחדר השינה היא לגשת אל מול המסך ממנו היא מקבלת מידע מה קורה היום. לא רק פעילויות או תזכורות חשובות אלא גם מידע בסיסי ביותר, אם זה יום או לילה, איזה יום בשבוע, אפילו מה השעה העדכנית. היא אינה מביטה ורואה את השעונים שעל הקירות, בשבילה רק מה שמופיע בלוח שלכם הוא המידע הנכון. האמון בלוח הוא כה גדול שהיא מתקנת ומעדכנת אותי, מה נכון ומה לא נכון בסדר היום (בהתעלמות מהעובדה שאני הוא זה ששגיתי בכתיבה). תודתי והערכתי נשלחים אליכם גם על העדכונים והתוספות ביישום. כמו לדוגמה התוספת של תמונות בני המשפחה, שמרעננים את הזיכרון שאבד, מי הוא מי, מי הבעל/האשה של, מי הבן/הנכד של מי וכן הלאה. לאחרונה עם קבלת מטפלת שאינה דוברת עברית, הוספתי את סדר היום גם באנגלית, כתזכורת למטפלת.

משה, תל אביב

לימור, גרונטולוגיה מדעי הזקנה:

אשמח להעביר הלאה את המידע אודות מסך ממואפ, חושבת שזה מוצר אדיר שנותן יותר עניין מאשר טבלת סדר יום כתובה (שזה שלב הבסיס, גם לזה לא כל כך מודעים לחשיבות הדבר), החזקה ומבנה יציב לאורך היום... השימוש בממואפ אכן מועיל וחיוני להרבה אוכלוסיות...

לימור, גרונטולוגיה מדעי הזקנה

עציון, נתניה:

ממליץ מאוד!... מזה מעל שנתיים שאני מבצע שימוש יומי במערכת MEMOAAP כדי לתת לאשתי את המידע היומי על הפעילויות והמשימות הצפויות באותו היום. היה לנו טקס בבוקר מול המסך שכלל: "בוקר טוב עולם----מה שלום כולם" ולאחר מכן שוחחנו (עד כמה שניתן ) על הצפוי לנו. אין ספק שמידע זה סייע לאשתי במהלך השנתיים האחרונות.

עציון, נתניה

ענת, מושב אביגדור:

לדעתי האישית זו אופציה מעולה - זה מיועד למספר מצבים, מבוגר עצמאי שאינו טכנולוגי, אינו מתפעל פה מאומה. המשפחה מתפעלת למשל; ההורה רואה ושומע תזכורת במסך בשעה מסוימת תרופות ואחר, לא רק בקורונה, ביום שיגרתי תזכורת לבדיקה ואחר. מתאים למי שיש התחלת דמנציה ועדיין חי לבדו, מי שילדיו חיים בחו"ל והוא לבד. ממואפ אחראים ליידע במידע את ההורה, הילדים יכולים לשוחח עם ההורה זהו מסך גדול, לשלוח תמונות, ברכות ועוד. לא כל המבוגרים שולטים טכנולוגית. רוני אפשטין פיתח זאת למען אביו ז"ל שנפטר לאחרונה וחי לבדו בגיל מבוגר מעל 90 וממואפ היוותה הכלי שהם יכלו לתזכר אותו באופן שוטף יומיומי בכל מידע לכל חלקי היממה.

ענת, מושב אביגדור

אסתי נעים-פלד:

המלצת השבוע! והפעם, עוד פיתוח ישראלי, שאפילו אותי הצליח להפתיע (לטובה)... ממואפ MemoApp- מסך מידע, פעילות, תזכורות והודעות אישי המיועד למבוגרים הסובלים מבעיות בזיכרון ודמנציה. מדובר במסך עצמאי, בגודל 32'', אשר מותקן בביתו של הלקוח במקום מרכזי בדירה בעזרת שני ברגים. המסך מחובר לרשת האינטרנט הביתית, ומציג לאדם את סדר היום ואת התכנית והמטלות שעליו לבצע באותו היום. בנוסף, ניתן לשלוח לאותו אדם מסרים, הודעות, תזכורות כלליות, דרישות שלום, חוויות, תמונות וסרטונים ואף לשוחח עימו בוידאו צ'אט, מבלי שעליו להפעיל ולתפעל את המערכת. המערכת משתמשת ברמזים חזותיים וקוליים על מנת לסייע לאדם לבצע משימות בזמן וביעילות. המערכת פועלת 24/7 ומציגה מידע ונתונים עדכניים למשתמש במהלך כל שעות היום. בלילה המסך במערכת מתחלף לתצורת לילה וכך יודע המשתמש שעליו ללכת למיטה ולישון. כל תפעול המערכת והעדכון שלה, מתבצע על ידי בני המשפחה/מטפל חיצוני באמצעות האינטרנט מהחשב האישי שלו או ישירות מהנייד (אפליקציה). המערכת כבר נמצאת בשימוש של עשרות משפחות בישראל שכבר מרוצות וישמחו להמליץ באופן אישי. ניתן לתאם עם נציג החברה פגישה להתרשמות מוחשית מהמערכת. אסתי נעים-פלד היא מנכ"ל Restart Therapy - שיקום וחזרה לשגרה לאחר פגיעה נוירולוגית.

אסתי נעים-פלד

מגזין 'דורות':

חדש על המדף - MemoApp תזכורון בשירות הסובלים מדמנציה. הפתרון החדש שיפר באופן מיידי את המצב אצל המשתמש הראשון והיה כל כך מוצלח שמיד החליטו בני המשפחה לספק מסכי MemoApp למשפחות נוספות בישראל (להם בן משפחה הסובל מדמנציה), וגם במקרים אלו התגלה שיפור משמעותי בעצמאות ובתפקוד... מגזין 'דורות' הוא כתב העת המקצועי המוביל בישראל בתחום הגיל השלישי.

מגזין 'דורות'

Telecom Experts:

מחפשים פתרון להורה עם דמנציה? הפתרון מגיע בתצורה של אפליקציה ממיזם ישראלי בשם MemoApp, שמספק גם עדכונים למשמשים במערכת בפייסבוק. השיטה אינה מסובכת וקל מאוד להבין ולהטמיע אותה כדי להקל על המשתמש. התוצאות מהירות ומרשימות וצריך להקדיש לכך רק כמה דקות ביום, מבלי להגיע פיזית לביתו של המשתמש. ניתן לשלוח למשתמשים במסך תמונות ודרישות שלום וגם סרטוני וידאו עם מסרים נחמדים וכל מה שיגרום להם לשמחה ופחות להיות בודדים. Telecom Experts הוקמה ע"י מהנדסים מומחים בתחומי התקשורת והמחשוב במטרה לסייע לאנשים פרטיים, עסקים קטנים, בינוניים וגדולים לחסוך בהוצאות.

Telecom Experts

ירון גונדה -'העיקר הבריאות':

נראה לי שרות חיוני לקהילות גדולות נשמח להציג את השרות גם באתר העיקר הבריאות www.bari-p2.co.il שבו יותר מ 4,000 מוצרי בריאות וסיעוד.

ירון גונדה -'העיקר הבריאות'

יעל חביב, ייעוץ והכוונה לגיל השלישי:

ללא ספק משנה חיים !

יעל חביב, ייעוץ והכוונה לגיל השלישי

מוריה סמואל, יועצת משפחתית לגיל השלישי:

מעניין ויעיל ❤️

מוריה סמואל, יועצת משפחתית לגיל השלישי

יובל וגנר, מייסד:

"המוצר והמצגת מרשימים ביותר, עליתם על נושא חשוב, כל מי שתרצו שאפתח דלת ואמליץ, אם אני מכיר, אשמח לסייע..." יובל וגנר הוא מייסד עמותת נגישות ישראל, לקידום הנגישות לעצמאותם ושילובם של אנשים עם מוגבלות.

יובל וגנר, מייסד

משפחת כהן, ראשון לציון:

ראשית רוני ואסנת אנשים מדהימים, זכות גדולה להכיר אותם. הם מאוד נעימים ושירותיים, אני זוכה למענה ועזרה בכל בעיה והדרכה ולא מרגישה לבד. ממואפ בשימוש אצלנו מזה זמן כך שאפשר לומר ש: הלו"ז והמידע נוכח וחשוף בפני יקירנו, הוא זמין ואינו תלוי בדבר, ובעזרת התוכנה הצלחנו לרכז את כל המידע למוקד אחד, לנקודה אחת ולבטל בעצם את הפתקים/מחברת/גוגל/קבוצת תזכורת בנייד שעד עכשיו לא הוכיחו את עצמם כי כל פעם שיקירנו היה מחליט לרשום את התזכורת בכלי אחר ואחר כך שוכח ומחפש איפה המידע כתוב לו. התוכנה הפחיתה את עוצמת החזרתיות על שאלות יומיומיות שחזרו כמו: מה התאריך היום? איזה יום היום? מה התכנון להיום? מה יש לי בלו"ז? איפה הילדים? כולנו מחוברים לאפליקציית 360 אבל זה לא עוזר, יקירנו ממשיך לשאול. מתי הילדים מסיים/ת את הלימודים? יש ל..... חוג היום? איפה? מתי הוא מסיים? התוכנה הפחיתה של תחושת התלות בבני המשפחה והנוכחים בבית. התוכנה הפחיתה את הפעמים בהם הטריד בשאלות חוזרות את בני הבית. התחושה שהוא לא לבד או תלוש המידע לידו, "דייר נוסף בבית", אין צורך לחפש או להיות תלוי במישהו/פתק/נייד/מחברת. זה בסלון מולו הוא קם בבוקר וזה מואר ומושך את תשומת הלב שלו. בהמשך היום בעזרת תזכורות צלילים ומוזיקה זה מושך את תשומת ליבו. אנחנו לא יודעים מה עובר על המוח של יקירנו אבל בתיאורים שלו זה בלאגן אחד גדול, חוסר סדר הכל מעורבב מידע, זמנים, תמונות והתוכנה שמולו עם האינפורמציה מצליחה לעשות קצת סדר בבלאגן. יקירנו לא מצליח לזכור מלל של שיחות או מידע אבל מאידך הזיכרון החזותי שלו הרבה יותר טוב ונראה לי שהמידע שמוצג מואר ומעוצב כתמונה על המסך מול עיניו יעזור לאינפורמציה בעתיד אחרי חזרה ושינון של המידע להטמע. בגדול אני רואה בתוכנה הזדמנות גדולה לחיבור רגשי ע"י השארת פתקים, הקדשת שירים, העלאת תמונות משהו שאני וגם הילדים יכולים להכניס ללו"ז ולהפתיע ולגעת במשה בזמן שהוא מרגיש מאוד בודד.

משפחת כהן, ראשון לציון